VAS OCH FAT, porslin, vas Astrid Ewerlöf, jugend, Rörstrand, 1900-talets början.

Vas med genombruten dekor i form av blommor, H 11. Fat med reliefdekor i form av blommor, L 15.

Mindre kantnagg på fat, glasyrdefekter.

Utropspris
2 000 SEK