BORDSKLOCKA, 8-dagars verk, multifunktion, Lancel, Schweiz, 1900-talets andra hälft.

Gulmetall, fyrsidig vridbar ampel, silverfärgad urtavla och bottenplattor. Klocka, urtavla med datum, termometer, barometer, hygrometer. H 30.

Mindre slitage, mindre repor, mindre anlöpningar. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 200 SEK