KANDELABER samt YTTERFODER, flintgods, "Daldansen", Rörstrand, 1900-talets början.

Kandelaber med tre ljushållare. H 25,5. Ytterfoder. H 16.

Slitage. Ytterfodret med spricka. Kandelabern med smärre spänningssprickor vid en ljushållare. Krackelyr.

Utropspris
1 500 SEK