PARTI SILVER, 3 delar, bla K. Anderson, 1800-1900-tal. Totalvikt ca 600 gram.

Vas, gräddkanna, nyrokoko, Ernst gustaf Markström, Uppsala 1866, h 13-16, avlångt skålfat, Davidssons Metalltryckeri och nysilververkstad, Kristianstad 1930, l 24.

Slitage, skålfatet med prisgravyr undertill.

Utropspris
2 500 SEK