BÄGARE, silver, Nils Hellberg, Norrtälje 1812. Vikt ca 64 gram.

Konande form med cicelerad dekor. Invändigt förgylld. H 9,5.

Slitage. Bristning vid mynningen. Fotring med skada och lagning.

Utropspris
1 500 SEK