PARTI BESTICK, 36 delar, silver, modell Rosenholm samt Tulpan, GAB, tidigt 1900-tal samt 1900-talets mitt. 1065g.

Rosenholm:
6 mindre knivar, l 16,5.
1 mindre gaffel, l 15.
1 mindre kniv, l 16.
3 mindre gafflar, l 13.5
2 smörknivar, l 16.

Tulpan:
2 matgafflar, l 21,5
1 bordskniv, l 21,5
1 bordssked, l 18,5
9 mindre gafflar, l 14
6 kaffeskedar, l 13
3 teskedar, l 10,5

Utropspris
3 000 SEK