VÄGGLAMPETT, porslin, Meissen-liknande märke, 1800-talets slut.

Rocaille-form, dekor av blomster i relief, målad landskapsmotiv. Tre ljusarmar. H 42.

Tillverkningsdefekter. Skador. Lagningar. Bruksslitage.

Utropspris
3 000 SEK