BOK, "Opera Philosophica et Mineralia, Regnum Subterraneum sive Minerale de Ferro"E. Swedenborg, Dresden o Leipzig 1734.

Vol II. Halvfranskt band, titelplansch med graverat motiv, begynnelsebokstäver i träsnitt. Graverade planscher. Folioformat.

Slitage, smärre skador på bokbandet, ej genomgången. Ej komplett verk.

Proveniens

Bengt Fredins samling.

Utropspris
5 000 SEK