BEREDSKAPSSATS, 6+1 delar, 1900-talets mitt.

Fotografi av H.M.K. Gustav VI Adolf överbefälhavaren, broschyr "OM KRIGET KOMMER", Fältuniform vinter 1939: vapenrock, byxa, mössa, strl C52. Hjälm, vattenflaska, ficklampa, kängor 1959, strl 43.

Foto monterat på kartong, beskuret, ej examinerat ur ram. Slitage. Mindre malskador. Ficklampa ej funktionstestad. Kängor med anlöpningar, slitage. Byxor med mindre hål.

Utropspris
2 000 SEK