Carl Gustaf Pilo

(Sverige, 1712-1792)
Carl Gustaf Pilo
(Sverige, 1712-1792)

CARL GUSTAF PILO, hans krets, olja på duk.

Porträtt av Fredrik V av Danmark. 36 x 30.

Färgbortfall. Krackeleringar. Lagning.

Proveniens

Bengt Fredins samling.

Konstnär

Utropspris
4 000 SEK