SKÅP, barock, 1600/1700-tal.

SKÅP, barock, 1600/1700-tal.

Ek fanerat med valnöt. Dörrpar med profilerade speglar, krön med skurna maskaroner, svärtade kulfötter, hyllinredning, två lådor nedertill med knopphandtag i trä. L 204 B 82 H 203. Nyckel finns.

Lås skadat. Trol senare fötter. Slitage. Maskstunget. Fanerskador. Kompletterat. Sprickor. Lagningar. Enstaka listdelar och beslag i smidesjärn medföljer lösa.

Utropspris
15 000 SEK