SPEGELBORD, ett par, "Harding", brickmärkta Nordiska Kompaniet och nr R 27581-301126, tillverkade 1922.

Mörkbetsade, halvmånformade med infälld rotting i skivan, vardera med tre svarvade ben. En med ovanpåliggande glasskiva. L 70, b 32, h 69.

Slitage, repor, skador.

Utropspris
1 500 SEK