SERVISDELAR, 22 delar, porslin, Kaiser Wilhelm II:s period, Tyskland.

10 tallrikar, 11 assietter och kanna. Vita med förgylld kant. Dekor av järnkorset samt årtalet 1914. Diam 16 resp 18. Kannans h 12.

Förgyllning med slitage. Ytterligare en tallrik kommer senare.

Utropspris
1 200 SEK