Allmoge
245298

STÅNKA o PIPSTÅNKOR, 1+2 st, Allmoge, 1800-tal.

Två pipstånkor, en röd och svartmålad, en röd och blåmålad med blommor. Stånka röd och blåmålad bär dat 1840. H 26-34.

Slitage. Sprickor. Skador. Färgbortfall. Lagningar.

Utropspris
1 200 SEK