TAKLAMPA, Orrefors/Fagerhult, 1900-talets mitt. H 85.

180 glascylindrar på stålstomme, 30 ljuskällor, Diam 75. Medföljande pendel h 110.

Slitage. Ej genomgången. Ej funktionstestad.

Utropspris
10 000 SEK