TALLRIKAR, 4 st. Porslin, "Flora Danica" modellnummer 3554, Royal Copenhagen.

Genombruten förgylld kant. "Viscaria alpina Fal", "Robus castoreus Laest", "Rubus Chamamorus L" resp "Hieracium Pilasells L". Diam 23.

Obetydligt bruksslitage.

Utropspris
8 000 SEK