MATSERVISDELAR, 56 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen samt BLOMSTERSTÄLL, porslin, Bing & Gröndahl.

Modell halvblond. 14 tallrikar, 12 djupa tallrikar, 1 + 2 + 12 assietter, 9 serveringsfat, såsskål, senapskanna, pepparströare, saltkar, sockerkskål samt ljusstake.

Smärre bruksslitage. Två tallrikar med nagg samt en djup tallrik med nagg. En smörask utan lock medföljer.

Utropspris
3 000 SEK