Modell halvblond. 14 tallrikar, 12 djupa tallrikar, 1 + 2 + 12 assietter, 9 serveringsfat, såsskål, senapskanna, pepparströare, saltkar, sockerkskål samt ljusstake.
Smärre bruksslitage. Två tallrikar med nagg samt en djup tallrik med nagg. En smörask utan lock medföljer.