GALJONSFIGUR, trä, bildhuggare Bengt Jönsson, Helsingborg Arild, 1900-tal.

Kopia efter galjonsfigur från Karlskrona Örlogsmuseum. H 155.

Obetydligt slitage.

Utropspris
8 000 SEK