VÄGGUR. G. Malmberg för Mjölby Intarsia, 1930/40-tal.

"Eos och Diana". Modell Nr 115.
Fanér av macassarebenholtz och citron. Intarsiadekor i björk, päron, mahogny, tojarot, peruba rosa, röd padouk och jakaranda. L 41, h 33

Slitage. Smärre skador. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK