FÄLLBORD, gustavianskt provinsarbete, 1700/1800-tal.

Furu. Halvmåne format med uppfällbar skiva. Gråvitmålat. L 106, B 53, H 77.

Slitage. Renoverat.

Utropspris
4 500 SEK