STOLAR, ett par. Empire, Lindome sign AES Anders Eriksson, Hassungared. 1800-talets första hälft.

Björk, genombruten rygg, lös stoppad sits.

Ingen klädsel, smärre bruksslitage, senare beslag.

Utropspris
1 500 SEK