BESTICK, 104 delar, silver, "Olga", bl a CG Hallberg, 1860-tal till 1950-tal. Tot ca 5000 g.

12 matgafflar, 6 matskedar, 18 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 24 smörgåsgafflar, 12+1 smörgåsknivar, 12 dessert/bordsskedar, 7 teskedar. Knivarna med rostfria blad.

Slitage, gravyr av initialer.

Utropspris
16 000 SEK