KAFFEKANNA, GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL. silver.

3 delar, nyrokoko, kannorna av Frans Holm, Vadstena 1878 och 1881, sockerskålen GAB 1889. Rikt graverad dekor, svängda handtag. H 11-27.

Repor, slitage.

Utropspris
3 500 SEK