MATSALSGRUPPSDELAR, 8 st, Carl Malmsten, Vaggeryds Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.

Skåp, "Herrgården", modellen formgiven 1957.
L 100, b 39, h 185.
Stolar, 6 st, karmstolar, ett par, samt bord med två iläggsskivor, "Talavid", modellen formgiven 1955, lanserad 1956.
Bord l 154 (tot l 264), b 95, h 74.

Bruksslitage, smuts.

Utropspris
10 000 SEK