FIGURINER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal.

Sittande Buddha resp stående man med fat. Polykrom dekor i emaljfärger. H 23-28.

Slitage. Stående figurinens hand lagad.

Utropspris
1 000 SEK