MATSERVIS, 126 delar, porslin, Coalport, England, 1900-talets första hälft.

Konturerade kanter. Dekor i blått och guld, 47 mattallrikar, 24 djupa tallrikar, 24 förrättsassietter, 21 brödassietter, 2+2 saladiärer, 2 såsskålar varav en med lock, 2 djupa fat, 2+1 uppläggningsfat.

Slitage, enstaka nagg. En såsskål saknar lock.

Utropspris
3 000 SEK