BORD, senbarock, tidigt 1700-tal.

Ek samt valnöt. Rektangulär skiva. Sarg med två lådor. Balusterformade ben. Kopplade ben.
L 174, B 73,5, H 79.

Maskstunget. Spricka. Slitage. Nött.

Utropspris
8 000 SEK