PARTI SILVER, 10 delar, Sverige o Tyskland, 1800/1900-tal.

Borste, l 7.
Kanna, h 6,5.
Kanna med handtag, h 4,5.
Bägare, h 14,5.
Skål på fot, diam 12.
Skål, diam 13.
Skål, diam 8,5.
Skål med utvikt kant, h 4.
Rektangulärt fat, l 5.
Brickfat, l 20,5.
Vikt exkl borste, 750 g.

Monogramgravyr. Inskription. Hår saknas på borsten. Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK