Alla delar kallförgylld mässing. Urverk märkt AD Mougin Vit emaljurtavla med romerska siffror samt sekundindex med arabiska siffror. Pendel och nyckel finns. H 47. Kandelabrar, vardera för tre ljus. H 32.
Ej funktionstestad. Slitage.