Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Hugo Birger

(Sverige, 1854-1887)
Hugo Birger
(Sverige, 1854-1887)

HUGO BIRGER, olja på pannå, sign och dat -82(?)

Parkmotiv från Sevilla.Signerad och daterad med dedikation: "Sovenir affectueux de Birger à mon ami Tjulander. Sevilla -82(?)". 26 x 41.

Smärre färgbortfall i kanterna.

Konstnär

Utropspris
45 000 SEK