BOK MED GÖMMA, Frankrike, 1767

Helfranskt band, "Diocese d'Angers, sur le Censures", utgiven 1767 "avec privilege du Roi". Boken har använts som gömma. Invändigt senare fanerfodrat utrymme, sidorna därför delvis ihoplimmade. L 17,5.

Kraftigt slitage.

Utropspris
80 EUR