KISTA, barock, 1700-tal.

KISTA, barock, 1700-tal.

Bl.a. ek. Delvis svärtad. Intarsiadekor av adelsmän. Lock samt två lådor. Fyra svärtade kulfötter. L 118, B 58, H 76. Nyckel finns.

Smärre dekorskador och skador. Sprickor. Slitage. Delvis kompletterad. Löst lås. Nyckeln skadad.

Utropspris
4 000 SEK