"Domino", svartvit glasyr. Vas cylinderformad med rutdekor, h 23. Askfat ett med labyrintmönster och ett med rutmönster, båda 15,5 x 15,5 .
Vas och ett askfat med slitage. Vas med invändiga beläggningar och nagg.