HERRFICKUR, sk savonetteur, 18k guld, 22 rubis. 1800-talets slut.

Ankargång, 3 boetter, främre boett med litet plexiglas samt blåemaljerad index med romerska siffror, vit urtavla med romerska siffror, liten sekundvisare, boettnr. 10456. Diam ca5. Originaletui i mahogny medföljer.

Ej funktionstestad. Slitage. Etui med sprickor och slitage.

Utropspris
7 000 SEK