Bambu. Fåtölj med öronlappar. Solsäng med ställbar rygg, hjulförsedd. L ca 180, b 60.
Fåtöljen med slitage främst på armlänen. Solstolen med kraftigt slitage, stort lackbortfall. Rottingskador, samt rotting saknas vid vissa fästen. Missfärgningar vid spikar, hjulen med anlöpningar. Hjulen saknar gummiskoning.