BESTICKSERVIS, 102 delar, C G Hallberg, 1912 resp 17. Totalvikt 4303 g.

Servis i "svensk spets" bestådende av: 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 matskedar, 12 förrättsgafflar, 12 förrättsknivar, 12 förrättsskedar, 12 kaffeskedar, 2 smörlnivar, 1 ostkniv, 1 soppslev, 1 såsslev, 1 sockerruska. Allt o original shatull (l 54, b 44, h 18).

Slitage, repor. Knivblad i rostfrittstål. gravyr.

Utropspris
10 000 SEK