Émile Noirot

(Frankrike, 1853-1924)
Émile Noirot
(Frankrike, 1853-1924)

ÉMILE NOIROT, olja på duk, sign o dat 1906

Motiv från floden Loire. Skrivet på baksidan " á la roche du berger pres Villeret Loire". 55 x 39.

Krackeleringar. Spricka mitt på duken kant till kant. . Uppspänd på ny duk och kilram. Skador på ramen.

Utropspris
15 000 SEK