MATGRUPP, 1+6 delar, Danmark, 1960-tal.

Ek, 6 stolar, stoppad sits, ribbad rygg, kopplade ben, rektangulärt bord med rundade hörn L 150 B 88,5 H 74.

Slitage. Enstaka märken och fläckar.

Enligt uppgift inköpt på Nordiska Galleriet.

Utropspris
4 000 SEK