BORD, barock-stil med äldre delar, 1900-tal.

Ek. Ben i form av dekor-ornament föreställande figurer. Baktill rektangulära, avsmalnande ben. Skiva av sten. L 77, b 53, h 70.

Skador på ben, fanérsakador. Flisor. Slitage. Skivan med fläck, slitage.

Utropspris
3 000 SEK