URNOR, 2 st, porslin o glas, bl.a. empire, 1800/1900-tal.

Urna, porslin, förgylld dekor med målad figurscen, 1800-talets första hälft. H 26. Pokal med lock, förgylld dekor av örn. H 39.

Slitage. Smärre nagg. Porslinsurnan med lagad mynning.

Utropspris
1 500 SEK