ÄGGKOPPAR med SKED, i ställning, silver, S W & Co, Sheffield, England, 1839-40. Tot vikt c:a 1200 g.

Invändigt förgyllda, monterade på blomformad ställning med bladdekor. Hängande skedar, modell engelsk snäck. H 20, äggkopparnas h 7.

Obetydliga repor. Äggkopparna med lejongravyr. Skedarna med avvikande stämplar, London, trol 1840-tal.

Utropspris
4 000 SEK