PLAKETTER, ett par, porslin, Kina republik, 1900-talets första hälft.

Motiv av blommor och fåglar, emaljfärg och måladdekor. Bildstorlek vardera ca 35 x 24,5.

Obetydligt slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
8 000 SEK