TAKFOTOGENLAMPA, Jugend, 1900-talets början. Diam 47.

Mässing och glas. För sex ljus samt en ljuspunkt.

Smärre slitage. Brännglas saknas, upphängningstyngden ej komplett. Monterad för el, funktion ej kontrollerad.

Utropspris
1 500 SEK