BESTICK, 46 delar, silver, bla Gustaf Wallin, Falun, 1849. 1800-1900-tal. Ca 1078g.

Matsked, 6st dessertskedar, Wasa-modell, 2 st förrättsgafflar, svensk modell samt 4st teskedar, svensk spets, GAB, Stockholm, 1900-talets mitt. Dessertsked, modell Olga, 8st teskedar, svensk spets, CG Hallberg, Stockholm. 1900-talets mitt. 5st dessertskedar, Peter Holmberg, Örebro, 1858. Matsked Gustaf Wallin, Falun, 1849. Matsked Z Lundqvist, Stockholm, 1849. Kaffeskedar, 12 st CG Hallberg, 1950-tal. Teskedar, 3st, otydlig mästarstämpel, 1861. Förrättskniv, oidetifierad smed, 1950. Tårtspade, utan stämplar.

Slitage. Bucklor. 3 st teskedar med kraftiga skador.

Utropspris
3 000 SEK