SALTKAR och SKED, silver, bl.a. Gustav Klingert, Moskva, Ryssland, trol 1888.

Förgyllt, med heltäckande dekor av cloisonnéemalj i rött, grönt, vitt och olika blå nyanser. På kulfötter. Kontrollstämplat Viktor Sawinkov. Diam 7, h 3,5. Sked med otydliga stämplar OW?.

Smärre emaljborfall.

Utropspris
5 000 SEK