Arne Jones E1299

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong 1700-tal.

Rekangulärt med avfasade hörn. Dekor i underglasyrblått av bårder och blommor. L 42.

Smärre glasyrnaggar.

Utropspris
3 000 SEK