PARTI SILVERBESTICK, bla JE Torsk, Stockholm. 1800-1900-tal. Tot vikt 1090 g.

Modell Gammal fransk. 6+1 matskedar, 6+1 dessertskedar, mat- resp bordsgaffel. 12 mockaskedar av rokokomodell. Souvenirskedar 4 st med Växjö stadsvapen medföljer. L 10,5-21,5

Slitage, monogramgravyr.

Utropspris
4 000 SEK