Wallerius, Norrköping, vitmetall, spindelur, diam 6. "Boston Watch", vitmetall, bakboett med graverad dekor av häst, diam 6. "Hamilton Railraod model", Lancaster, USA, doublé, diam 5. Klockkedja mässing medföljer, l 25.
Ej funktionstestade. Slitage. Mindre bucklor. Nyckel till Wallerius saknas. Nyckel saknas.