SERVISDELAR, 49 st, flintgods, "The friendly village", Johnson Brothers, England, 1900-talets andra hälft.

4 uppläggningsfat, olika storlekar.
4 kvadratiska smörgåstallrikar.
3 runda smörgåstallrikar.
5 djupa tallrikar.
2 mattallrikar.
7 bärtallrikar.
2 buljongkoppar med fat.
8 assietter.
2 + 4 äggkoppar.
Skål, vattenkanna, tekanna, sockerskål, mjölkkanna, såssnipa, askfat, samt lockkarott.

Bruksslitage, flera delar med nagg medföljer.

Utropspris
3 000 SEK