SKÅP, Axel Chambert, Norrköping, 1910-30-tal.

Överdel med dörrpar med arkiserande intarsia, hängstång samt hål för hylluppfästning, underdel med två lådor, kopplade ben. Plakettmärkt. L 126 B 51 H 180.

Mindre slitage, enstaka märken. Nyckel saknas.

Utropspris
6 000 SEK